• Krajský přebor – listopad
    • Mikulášská besídka – prosinec
    • Vánoční závod – prosinec
    • Vánoční hodina – prosinec

Náš oddíl se v současné době skládá z 16 trenérů a 45 závodnic. V loňském roce jsme se zúčastnili čtrnácti závodů (jednotlivkyň i družstev), na kterých jsme pro Sokol Příbram získali celkem 29 medailí.

Největším úspěchem oddílu je pravidelná účast na Mistrovství České republiky.

V loňském roce to opět vyšlo čtyřikrát:

• v červnu na MČR ve Znojmě nás reprezentovaly Zuzana Bálková a Eliška Koldová v kategorii Žákyně B. Zuzka obsadila 20. příčku a Eliška 25.
  • v říjnu se konalo MČR v Jindřichově Hradci, kam se vydaly Tereza Klasnová, Kateřina Radová a Barbora Hošková. Tento závod je zaměřen na preciznost provedení a naše gymnastky patřily v kategorii Juniorky C mezi ty nejlepší! 🙂 Terka obsadila parádní 1. místo, Káťa 2. a Barča 7.
  • v listopadu v Praze na finále přeboru ČOS závodily za mladší žákyně Vanessa Petrovicová, za Juniorky Tereza Klasnová, Kateřina Radová a Lucie Chrastinová. Nejlépe si vedla Terka, která obsadila 7.místo.
  • na prosincové MČR – liga družstev se z krajského přeboru probojovalo družstvo ve složení Tereza Klasnová, Kateřina Radová, Barbora Hošková, Lucie Chrastinová a Eliška Koldová. Tým obsadil 18. příčku.

Nejúspěšnější oddílovou gymnastkou roku 2018 se stala Tereza Klasnová, která se na základě umístění na jednotlivých závodech nominovala do týmu Sředočeského kraje na Letní Olympiádu dětí a mládeže, která se bude konat v červnu 2019 v Liberci. Terezce moc gratulujeme a držíme pěsti!

Kondiční letní příprava se konala opět v Hotelu Orlík na Vystrkově, tentokrát na téma „Soustředění čar a kouzel“. Děti byly do čtyř týmů (Sokolspár, Smíchomor, Zemělvír, Úžozel) rozdělovány moudrým kloboukem, známým z filmu o Harrym Potterovi, za úspěchy v soutěžích získávaly třpytivé papírové zlatonky, své umění nám přijel předvést jedenáctiletý kouzelník KUBA a také došlo na promítání filmu s čarodějnou tématikou. Počasí nám přálo až moc, venkovní prostory i bazény byly využívány na 200%.

Naše svěřenkyně jsou velmi tvůrčí, například vystoupení na Mikulášskou akademii si vzaly na starost ty nejstarší a vymyslely choreografii, včetně volby hudby, pro celý oddíl bez pomoci dospělých. Holky, jen tak dál! 🙂

Sokol Příbram a náš gymnastický oddíl pravidelně prezentujeme na sociálních sítích. Vkládáme informace, fotky i videa, které mají velikou sledovanost. Mezi nejoblíbenější příspěvky na instagramu patří „Ty černobílé“, kdo neví o co se jedná, ať se podívá na @GymSPb

Všem našim gymnastkám, trenérům, rodičům a Sokolu tímto moc děkujeme!