2019

SOUHRN ROKU 2019:

V loňském roce se oddíl zúčastnil patnácti různých závodů (jednotlivkyň i družstev), z nichž jsme pro náš sokol přivezli celkem 39 medailí. Nejvíce medailí získala v závodu jednotlivkyň Lucie Štěpánová (*2013), o medaili méně pak Zuzana Bálková (*2006) a Nikola Nešvarová (*2010). Gratulujeme!

Velkým úspěchem byla účast Terezy Klasnové na Letní Olympiádě dětí a mládeže v Liberci. Terka se do týmu Středočeského kraje nominovala na základě umístění v předchozím roce. Tímto moc děkujeme Terce za vzornou reprezentaci!

V dubnu jsme se účastnili tradiční sokolské akademii s netradičním vystoupením 🙂

V srpnu se konala kondiční letní příprava, opět v Hotelu Orlík na Vystrkově s tématem „High Gym Musical“. Krom každodenního cvičení měla jednotlivá družstva za úkol natočit videoklip a naučit se společnou písničku. Poslední večer byly před diskotékou promítnuty jednotlivé velmi povedené videoklipy a všechny týmy zazpívaly. Počasí nám opět vyšlo, a tak venkovní prostory s gymnastickým vybavením i bazény nezely prázdnotou.

Následovalo soustředění ve specializované gymnastické tělocvičně v Kolíně. Zde mají gymnastky možnost trénovat v nově vybavené gymnastické tělocvičně a na těžší prvky jim poslouží prostorná molitanová jáma. Soustředění trvalo čtyři dny a děvčata si to velmi užila.

V září náš dámský trenérský tým posílil Honza Šindelář, který dochází pomáhat na pondělní tréninky. Jeho přítomnost a nápady vnesly do našeho kolektivu šmrnc a trénování se tak posunulo na lepší úroveň. Honzo, děkujeme!

Koncem září se pak konal historicky první trénink nového oddílového projektu gymnastické přípravky s názvem „MINIGYM“. Cílem projektu je provést dívky gymnastickou průpravou (v období jednoho školního roku), která je skvělým základem pro nespočet potencionálních budoucích sportů.

MINIGYM, kde jsou holčičky ve věku 4-6 let, mají tréninky dvakrát v týdnu vždy od 14:00 do 15:00. Ve středu tréninky probíhají v gymnastické tělocvičně v horním patře sokolovny a v pátek v malém sále.

16.listopadu jsme pořádali Přebor Středočeského kraje, kterého se zúčastnilo 113 závodnic ze sedmi oddílů – Kladno, Kolín, Příbram, Poděbrady, Říčany, Jirčany a Dobřichovice. Příbram vybojovala celkem sedm medailí.

Vystoupení na prosincovou Mikulášskou se zhostily opět naše nejstarší gymnastky. Nápaditá choreografie byla oceněna bouřlivým diváckým potleskem. Jsme velmi rádi, že jsou naše svěřenkyně kreativní.

14.prosince se v příbramské sokolovně konal již 27. ročník závodu „Vánoční dvojboj“. Mladší dívky cvičily na lavičce a prostných, starší na kladině a prostných. Zúčastnilo se celkem 107 závodnic z 8 různých oddílů – Příbram, Domažlice, Slovan, Plzeň, Kampa, Všetaty, Dobříš, Jirčany. Nejmladší účastnice byly narozeny v roce 2015 a nejstarší v roce 2002. Každá závodnice si odnesla ze závodu nějaký dáreček.

Rok 2019 jsme, jak už tradičně, zakončili vánoční besídkou u rozsvíceného stromku s dárky.

Rádi připomínáme, že náš gymnastický oddíl a Sokol Příbram s ním pravidelně prezentujeme na sociálních sítích – Facebook, Instagram, YouTube – a to formou informací, fotek i videí. Výše zmíněné videoklipy i vystoupení si můžete kdykoliv prohlédnout ve videogalerii na našem webu.

Všem našim gymnastkám, trenérům, rodičům a Sokolu tímto moc děkujeme!